Twoja generacja

Po 3 latach uruchomiłem kolejną serię audycji o starości. W 2021 roku rozpocząłem tworzenie audycji pod nazwą Twoja generacja.

Życie ludzkie się wydłuża, rośnie liczba osób w podeszłym wieku. Wzrastają potrzeby opiekuńcze najstarszej generacji. Wobec starości jesteśmy uwięzieni i spięci licznymi obowiązkami i zadaniami. Wzrastają potrzeby opiekuńcze każdego pokolenia. Jako osoby dorosłe ze średniego pokolenia jesteśmy uwikłani w opiekę nad starszymi rodzicami oraz małymi dziećmi. Mamy obowiązki domowe i pracę zawodową.

„Twoja generacja” to audycja skierowana do każdego pokolenia. Chcemy w niej rozmawiać o tym, co jest właściwe w starzeniu się każdej generacji. Jak wygląda dialog między pokoleniami? O czym się mówi? O czym się milczy?

Milczy osoba sędziwa, milczy rodzina, milczą dzieci, milczą sąsiedzi, milczy społeczeństwo, milczą domy opieki. Dlaczego? Wiem, że czasem jest dobrze zamilczeć. Lecz w przypadku starości wydaje mi się, że mówienie jest silniejsze od milczenia. Słowa mogą nas uczyć, inspirować albo pomagać w rozwiązaniu trudnych spraw. Mam nadzieję, że dzięki naszym gościom uda się rozwiązać ten spór i określić co ma większą wartość: milczenie czy mówienie.

AUDYCJA „TWOJA GENERACJA” W CZWARTKI O GODZ. 20:00 I WE WTORKI O GODZ. 00:15